Kristýna Menclová

tynus.jpg

Funkce ve střediskuod 2013 vedoucí střediska                          (2005-2010 vedoucí oddílu holek)

Od kolika let skautujeasi od 7 let

Skautské vzdělání: rádcovský kurz (Drak, Prak), čekatelské    zkoušky, zdravotnický kurz, vůdcovské zkoušky

Oblíbená skautská akce: Naděje, Z3V

Kdo vlastně Tynus je: má ráda pohyb a s chutí objevuje různé sporty. Snaži se pozitivně ovlivňovat lidi a zvládat zároveň sama sebe. Je hrdá na to, že o sobě může říct, že je skautka (což si naplno začla uvědomovat na Jamboree 2007, kde spolu s tisíci dalším skauty z celého světa obnovila svůj skautský slib).

Klára Šustrová
Funkce ve středisObrazekku: od 2013 zástupce vedoucí střediska        (v letech 2005 - 2013 vedoucí střediska)

Od kolika let skautuje: skautka od Sametové revoluce :) již od svých 6-ti let

Skautské vzdělání: čekatelský kurz a vůdcovky, také zrdavotnický seminář ZDrSem

Oblíbená skautská akce: OBROK, děsně ráda bych na Jamboree..

Kdo vlastně Klára je: tvrdí se je že akční, ikdyž sama má pocit, že toho stále stíhá nějak málo. Milující hry a hlavně smích. Neobešla by se bez svých kamarádů, kteří jsou pro ni tím jediným a pravým "kořením života". Říká se o ní (a to hlavně její maminka :) ) že je pilná studentka, jelikož se právě potýká s doktorským studiem geografie na PřF UK... ona ale ví, že realita je maličko jiná ;) Další věcí, bez které by se rozhodně neodešla je cestování a poznávání nových neznámých krajin - ráda si vytváří vlastní názor založený na vlastních zkušenostech. Na skautování má nejradši pocit, že může dětem něco předat... a taky ten pocit, když se smějí a blbnou - a třeba jí u toho tahají za vlasy, nohy a ruce současně :)

Barbora Kolářová

ObrazekFunkce ve středisku: od 2010 vedoucí oddílu holek                          (2007 - 2013 zástupce vedoucí střediska)

Od kolika let skautuje: ve skautu jsem od 7 let, tudíž od 1994

Skautské vzdělání:  rádcovský kurz 2001, čekatelky 2002, vůdcovky 2005

Oblíbená skautská akce: Obrok a samozřejmě tábory!

Kdo vlastně Bára je:  strašně ráda tráví čas venku a kochá se okolím. Zároveň se ale nemůže vzdát města a kulturních zážitků, které přináší. Ach my blíženci! Výstavy, kina, kavárny a zejména divadla. Momentálně má dostudováno a uvidí jestli bude studovati dále.Ze všeho nejvíc se teď snaží vyšlapat si svojí vlastní divadelní cestičku. A při tom stíhat všechny ty dalčí věci, které miluje, třeba skaut.Toho se nemůže vzdát, protože jí naučil moc věcí do života a přinesl spousta krásných zážitků, které se jinde asi zažít nedají...skauti ví.

Barbora Horáková

ObrazekFunkce ve středisku: od 2005 zástupce vedoucí oddílu holek

Od kolika let skautuje: asi od 9 let

Skautské vzdělání: čekatelské zkoušky (rok netuším) a také zdravotnický kurz 2009 :) rádcovský kurz (Drak, Prak) a vůdcovské zkoušky (2010)

Oblíbená skautská akce: Z3V

Kdo vlastně Bára je: Jo, to by mě také zajímalo :) Je to upřímná - občas až moc, veselá a snad i pohodová holka. Ráda se kochá přírodou a miluje Chotěboř!

Iva Kudrnová
Funkce ve středisku:  od 2002 vedoucí vlčat (1968-71 vůdce skautek, 1990 vůdce světlušek)

Od kolika let skautujeod r. 1945

Skautské vzdělání: vůdcovská zkouška (1969), 1990 instruktor lesních škol (v oboru světlušky a výtvarná výchova), kurzy pro vůdkyně světlušek

Oblíbená skautská akce: Já vlastně nevím. Moc se mi líbilo na táboře BLA Sommer v Dánsku. Mám ráda normální vlčácký život.

Kdo vlastně Iva je: Dost unavená skautská babička, i když to všechno táhnu ráda a dokud to půjde, potáhnu dál. Neumím si představit, že bych řekla DOST.