Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od 2010 po současnost

13. 9. 2013

 2010

Tento rok nezačal nejlépe, v únoru zemřel bratr Jaroslav Šejnoha "Akela", který udělal mnohé a to jak pro skauting na Mělníku a v Brandýse nad Labem, tak i pro skauting v celém Středočeském kraji. 

V březnu světlušky a letos i společně s vlčaty vynášeli Moranu, na který navázal výlet podél Labe. 

V dubnu středisko Říčany pořádalo okresní kolo Závoda vlčat a světlušek. Za nás se zůčastnili celkem tři hlídky. Jedna světluškovská, která nakonec obsadila krásné 7. místo z 12. Úspěch zaznamenala jedna ze dvou našich vlčáckých hlídek, která se umístila na 2. místě a postoupila tak do Krajského kola. Druhá z hlídek, která byla složena převážně z nováčků uzavírala výsledkovou listinu na 12. místě.

V termínu 3. - 17. čevence se konal tábor. Z počátku jsme se strachovali, zda budeme moci jet do Chotěboře, ale nakonec CHKO svůj projekt o koupi Horního mlýna nerealizovala a my tam jako každý rok mohli jet. Celkem se zůčastnilo 23 dětí a 6 vedoucích. V polovině tábora za dětmi mohli přijet na návštěvní den rodiče, aby si prohlédli krásy tamnější přírody. Celý tábor se nesl ve znaku Hobitů, kteří hledali poklad u draka Šmaka.

I v školním roce pokračují pravidelné schůzky světlušek (čtvrtek od 17 hod) a vlčat ( středa od 16 hod). 

Na začátku října proběhl Střediskový sněm, na kterém bylo zvoleno staronové vedení (vedoucí střediska Klára Šustrová, zástupce Bára Kolářová). Na listopadové okresním sněmu bylo zvoleno nové vedení, poté co br. Chlubna již znovu na svou funkci nekandidoval a novým vedením ORJ byl zvolen br. Václav Špaček - Štip se zástupcem br. Janem Pečeným - Neptunem.

V polovině října jsme se vydali prozkoumat opět okolí Staré Boleslavi v rámci jednodení výpravy. 

Jako tradičně v prosinci proběhla Vánoční schůzka s přespáním v klubovně.

 

2012

Rok 2012 jsme zahájili tradiční vánoční obchůzkou Tří králů, která je každoroční akcí našich vlčat. Druhou lednovou stálicí je pak hra Po stopách polabských strašidel pořádaná střediskem Retra, které se pravidelně a rádi účastníme. První víkend v březnu jsme pro děti přichystali vlastní hru po městě, která byla zároveň oslavou narozenin střediska a skautského svátku Dne sestrersví. Naše pozvání k účasti přijal také oddíl vlčat ze Satalic. Na oplátku nás Sataličtí skauti pozvali na jejich herní odpoledne, které proběhlo 17. března. Hned následující víkend jsme podnikli „Vynášení zimy“.  Účastnili se děvčata i chlapci. Rituál vynesení morany jsme spojilis dnem otevřených dveří na brandýských zdymadlech a vodní elektrárně a pokračovali jsme výletem podél Labe. Víkend na přelomu března a dubna jsme strávili v CHKO Kokořínsko ve skautském srubu v Harasově.  14. dubna v klubovně proběhlo „setkání  po letech“  bývalých skautek, skautujících v letech 1968-1970. Následující víkend proběhlo v areálu Lesoparku Houšťka a letního kina základní kolo závodů světlušek a vlčat, které naše středisko pořádalo společně s ostatními skautskými středisky našeho města. Hlídky boleslavských světlušek a vlčat se obě umístily na postupových pozicích, takže jsme se 9. června vypravili i na okresní kolo do Nymburka.  16. Května se světlušky a vlčata účastnili sbírky Ligy proti rakovině- Květinový den. Letní stanový tábor jsme pořádali v termínu 15.-29. 7. na tradičním místě u Horního mlýna  v Chotěboři. Účastnilo se 23 dětí a pět dospělých. Táborové vybavení jsme rozšířili o následující vybavení: nářadí, brutar, lékárna, naběračky, slackline, várnice. V říjnu jsme se účastnili akce „Otvírání náměstí“ a to jak v průvodu, tak v následném doprovodném programu pro děti.  18. listopadnu jsme podnikli jednodenní výlet opět na Kokořínsko. V prosinci jsme rok zakončili vánoční schůzkou a na Štědrý den jsme rozdávali Betléské světlo v rámci stejnojmené skautské akce.